Türkmenistan Vizesi

TÜRKMENİSTAN VİZE İŞLEMLERİ VİZE EVRAK LİSTESİ

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vize için davetiye getirmeye mecburdur. Davetiye Türkmen dışişlerinden onaylı olmalıdır. Davetiyenin aslı elçilige kişinin kendisi veya turizm bürosu tarafından ibraz edilir. Türkmenistan davetiyesini Türkmenistan’da mukim bir firmanın aracılığı ile edinebilirsiniz ya da Firmamız aracılığıyla davetiyeyi temin edebilirsiniz.
2. Pasaport (Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.)
3. Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 
4- 2 fotograf
5- Vize harç makbuzu 
6- Türkmenistan vize dilekçesi

 

Önemli Not :

• Türkmenistan’a turistik ya da ticari amaçlı seyahatlerinizde davetiyesiz vize almanız mümkün değildir. Davetiyenizin Türkmenistan Dış İşleri Bakanlığı’ndan onaylı olması gerekmektedir. Davetiyenizin gelmesi genel prosedür çerçevesinde 15-20 gün sürmektedir ve daha kısa bir yolu yoktur.
• Türkmenistan’dan davetiyenizi orada bir şirkette sürekli çalışan bir tanıdığınızdan ya da Türkmen Medeni Kanunu’na göre evliyseniz eşinizden isteyerek kendiniz edinebilirsiniz. 
• Başkonsolosluk başvuru esnasında tüm evrakların orijinal’lerini görmek ister, ek evrak talep edebilir ya da mülakata çağırabilir. 
• Türkmenistan Başkonsolosluğu vize müracaatını her gün 09.00 - 12.00 saatlerinde kabul eder ve 3 günde sonuçlandırır.

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği

Koza Sok., No:28,

Çankaya / ANKARA

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu

Gazi Evrenos Cad. ,Baharistan Sok., No:13,

Yeşilköy / İSTANBUL

 

Ad Soyad *
Email*
Tel
Mesaj
Vize Takip © Tüm Hakları Saklıdır.