Hakkımızda

Vize Takip Hakkında

 

Vize Nedir?

Vize, bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini ve girebileceğini gösteren bir kayıttır. Dünya vatandaşı olarak herkesin tüm dünyayı dolaşma özgürlüğünün olması gerekir ancak ülkelerde çeşitli sebeplerle bu dolaşma hakkına kota koymaktadırlar. Bu yetki de Uluslararası hukuktan alınmaktadır. Devletler egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Bu yetkiler arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlerler. Vize bu amaca hizmet etmektedir.

Vize Almak İçin Başvuru Yapılacak Yerler Nereleridir?

Vizeler, seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden; Başkonsolosluğundan veya Konsolosluğundan alınır. Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler. Uluslararası kural; vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır. Bir ülkenin Türkiye’de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, vize başvurunuzu ikametinizin bulunduğu yere yakın olan temsilciliğe yapmanız gerekir.Bu hususu da ilgili temsilcilikten önceden öğrenmenizde yarar vardır.

Vize Takip Kimdir?

Vize işlemleri vakit alan ve birçok bürokratik engelle dolu bir süreçtir. Bu süreçte müşterilerine danışmanlık ve vize işlemlerinin takibi konularında müşteri odaklı olarak bireysel ve kurumsal hizmet veren Vize Takip, 2004 yılında kurulmuş ve 12 yılda kazanmış olduğu tecrübelerle sektöründe lider firma olma yolunda ilerlemektedir.

Vize işlemlerindeki bürokrasinin karmaşık ve uzun sürede sonuçlanması ve bu sonucunda olumlu veya olumsuz neticelenmesinin Konsolosluk inisiyatifinde olması yurt dışına çeşitli sebeplerle gidecek olan müşterilerimizin bizi tercih etmelerindeki en temel sebeptir. Tüm bunlarla uğraşmamak için vize işlemleri konusunda profesyonel bilgili kadrosuyla kurumsal hizmet veren Vize Takip sağlamış olduğu kaliteli hizmetler ve müşteri odaklı çalışmasıyla kendisini ispat etmiştir.

Misyonumuz

Vize Takip; kurumsal ve bireysel müşterilerimizin bürokratik engellere takılmadan ve gereksiz zaman kayıplarına uğramadan sorunsuz ve zamanında vize alabilmeleri için gerekli işlemleri yerine getirerek resmi mercilere ve konsolosluklara sunmak ve sonuç odaklı çalışmaktır. Vize Takipnin teknik ve ahlaki boyutta iş yapması temel prensibidir.

Vize Takip seçkin müşterilerini; en iyi şekilde temsil eder.

Geliştirdiği kurumsal firma anlayışıyla, karşılaşılabilecek eksiklikler ve hatalara karşı, çözüm bulma konusunda yetenekli, bilgili ve isteklidir.

Vizyonumuz

Türkiye’nin kurumsal ve lider vize Takip

Vize alırken, hangi belgeler istenir?

Vize başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne (diplomatik, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. İstenen belgelerin de nasıl hazırlanacağı ve ayrıntıları profesyonellik gerektirmektedir. Vize Takip kurumsal yapısı ve tecrübeli müşteri temsilcileriyle tüm ülkelere vizeyle ilgili her türlü konuda size hizmet vermektedir.

Vize Takip Faaliyetleri Nelerdir

• Vize Takip i tüm dünya ülkeleri için vize alabilecek tecrübe ve organizasyona sahiptir.

• Vizenizin olumlu sonuçlanması için size en iyi danışmanlık hizmetini verir

• Vize Takip internet ortamını ve teknolojiyi en üst seviyede kullanarak müşterilerine daima güncel bilgi verir

• İrtibata geçilen müşteri temsilcileri gidilecek ülke ve seyahat cinsine göre hazırlanması gereken evrakları ve yapılması gerekenleri müşterilerine iletir

• Müşteri temsilcileri vize başvurusu için gerekli belgelerden oluşan başvuru dosyasını hazırlar, konsolosluk harcını ve diğer ücretleri yatırır,

• Yabancı dilde yazılması gereken dilekçe, yazı gibi dokümanlar müşteri temsilcileri tarafından hazırlanır.

• Müşterilerimize en uygun fiyatlı Uçak bileti ve/veya otel rezervasyonları Vize Takip’nde ilgili departmanı tarafından yapılır

• Şahsi başvuru istemeyen konsolosluklara veya yetkili acentelerine müşteriler adına vize başvuru dosyası teslim edilir ve takip edilir

• Şahsi başvuru isteyen konsolosluklar ve yetkili acenteler için ise müşteri randevuları alınır ve müşteriye bildirerek randevu zamanı ilgili yerde olması sağlanır.

• Müşteri, randevuya geldiğinde yetkili personelimiz kendisini karşılar ve randevu öncesi görüşmenin nasıl olacağıyla ilgili bilgi verilmesi sağlanır.

• Vize işlemleri neticelendiğinde sonuç müşterilere SMS yolu ve e posta yoluyla bildirilir.

• İşlemi biten pasaportlar konsolosluk veya yetkili acentelerden alınır ve müşterilere elden veya kargo ile ulaştırılır,

• Müşteri Temsilcilerimiz 7/24 telefonla hizmetinizdedir.

 

 

 

 

Vize Takip © Tüm Hakları Saklıdır.